List

Hora Stok Kangri (6153 m), ležící v regionu Ladakh v indických Himalájích, je považována za jednu z nejpřístupnějších šestitisícovek světa. Vděčí za to jak své geografické poloze – jen 20km od Lehu, hlavního města Ladakhu, s letištěm schopným přijímat i velká dopravní letadla – tak relativní nenáročnosti normální výstupové cesty, která neobsahuje žádné lezecké pasáže a lze ji obvykle zvládnout bez použití horolezeckého vybavení (s výjimkou maček). (more…)

3 Responses to “Průvodce: Výstup na Stok Kangri (6153m) přes jižní hřeben”

 1. yogaboy

  Moc diky za perfektni popis! Moc se mi libi jak strizlive popisujes nastrahy VHN a na co se pripravit a na co nezapomenout. Pruvodce jsem precetl uz 2x a jeste parkrat si ho prectu nez doufam ve zdravi a stesti za mesic dosahneme vrcholu SK!

  • Petr Glivicky

   Díky za pochvalu ;-). Pokud bys měl nějaký dotaz, na nějž v článku není odpověď, určitě mi napiš mail; rád odpovím. Taky budu rád, pokud mi dáš vědět po návratu, jak jste dopadli, a případně na kolik se vaše letošní zkušenost lišila od toho, co zde popisuju.

   Hodně štěstí a hore zdar!

 2. LenkaHo

  Nádherný článek !! Necelý měsíc před cestou do Ladakhu se výborně hodí a je fakt skvěle napsaný 🙂 Jsem zvědavá na své zkušenosti z výstupu – určitě dám vědět zda budou podobné, nebo zcela odlišné :-)), ale hlavně zda se podaří !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *